Prečo práve Costa Blanca?
Sem vložte podnadpis

Costa Blanca


Juh pobrežia Costa Blanca má každý rok ca 320 slnečných dní s priemernou teplotou od 18 do 28 stupňov Celzia. 

Pobrežie Costa Blancy patrí k jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Europe. "Biele pobrežie" ročne navštívi viac ako 6 miliónov turistov a až 30% trvalo usídlených obyvateľov tvoria cudzinci.

Ale Costa Blanca to je omnoho viac ako iba slnko, palmy, more a piesočné pláže. Gastronomické zážitky či návšteva vinohradov spojená s ochutnávkou vín, či pravá španielska Fiesta vám príjemne spestrí váš pobyt pri mori.  

                                     

Zdravie


Svetová zdravotnícka organizácia v apríli 2006 potvrdila, že Costa Blanca, a hlavne jej južná časť, je jednou z najzdravejších oblastí sveta.


Za centrum tejto oblasti je považovaná Torrevieja, ktorá je obklopená dvoma slanými jazerami známymi ako Laguna de la Mata a Salinas de San Miguel. 


Vysoká koncentrácia soli spolu s teplotnými faktormi vytvára tzv. "mikroklímu" jedinečnú pre túto oblasť a len niekoľko ďalších na celom svete. 


Táto kombinácia zaručuje výborné prostredie, ktoré je ideálne pre ľudí trpiacich astmou, artritídou, poruchami pohybového aparátu a kožnými poruchami, ako je ekzém a psoriáza. 

Golf


Golfisti z celej Európy, čo zahŕňa samozrejme aj našincov, ocenia golfové možnosti v Španielsku. Príjemné počasie, hlavne počas jarných a jesenných mesiacov, dobrá letecká dostupnosť z Viedne do Alicante a kvalitné ihriská sú skvelou kombináciou pre milovníkov tohto športu. K dispozícii je veľký výber golfových ihrísk. Prvé z nich, Villamartin, bolo uvedené do prevádzky už v roku 1972 a odvtedy bolo vytvorených ďalších desať kvaitných ihrísk v južnej časti Costa Blanca.

Športové vyžitie

ak vás nebaví golf

ViaFerrata Rédovan v blízkosti starovekého španielskho mestečka Orihuela, je jiba jedna z možností, ako stráviť aktívne vašu dovolenku. 

Ak máte radi beh, určite vás nadchnú stovky kilometrov bežeckých trás tiahnucich sa popri nádherných piesočných plážiach.

Pre milovníkov cyklistiky táto oblasť zase ponúka dostatok zaujímavých cyklistických dráh tiahnucích sa nielen popri mori, ale i vo vnútrozemí.

Investícia


Súčasný previs ponuky nad dopytom dáva príležitosť k výhodnému nákupu nehnuteľností v Španielsku, ktoré sa pomaly dostáva z ekonomickej recesie. Po niekoľkých ťažkých rokoch sú ceny nehnuteľností už na vzostupe z pomysleného dna, kedy sa dala kúpiť nehnuteľnosť dokonca za 50% pôvodnej ceny. I keď sa už trh s nehnuteľnosťami prebúdza k životu, ešte stále dokážete kúpiť vysnívaný dom alebo apartmán pri mori za veľmi zvýhodnené ceny.